Як організувати самостійну роботу школярів у період дистанційного навчання

Коли коронавірус хитає економічні та суспільні процеси, що в вже казати про навчальний.

Повне закриття шкіл – це насправді досить рідкісна практика серед країн світу.

Подумаємо, як ефективно організувати навчальний процес вдома.

Тим паче, сучасні технології дозволяють розвернутися у царині вимушеного хоумскулінгу на повну.

Але почнемо не з технологій, а з режиму.

Дорогі батьки, тут повне навантаження лягає на вас. Карантин – це не канікули. З цією думкою краще змиритися одразу. Якщо ще вчора дитина радісно кричала “Ура, карантин!”, то вже за пару днів дистанційного навчання настрій може змінитися.

Варто намагатися одразу правильно організувати робочий день дитини, щоб повернення з карантину до школи відбулося максимально комфортно.

Правило номер один – це дотримання режиму дня та балансу навчання і відпочинку.

Прокидатися і лягати спати бажано в той же самий час, як зазвичай. Це значно полегшить адаптацію дитини до нових навчальних умов та створить робочий настрій.

Правило номер дваплан задач на день.

Такий, щоб дитина могла самостійно його виконати та не вдавалася до прокрастинації. Хоча б умовний домашній розклад значно краще структурує час. Навчання онлайн неможливе без вміння концентруватися. Із цим у сучасних людей проблема: велика кількість факторів, що відволікають, месенджери, соцмережі, кліпове мислення, врешті решт.

Для кращого фокусування є чудова методика, яку радить американська професорка Барбари Оуклі, авторка супер популярного курсу Learning how to learn – “метод помідору”. Суть методики полягає у повному фокусуванні на короткий проміжок часу. Ставимо таймер і 25 хвилин приділяємо цілковитому зануренню в навчання, потім 5 хвилин відпочиваємо. Це якраз під силу дитині, і сама думка про те, що прямо зараз попрацювати треба 25 хвилин, а не скажімо, годину, звучить набагато привабливіше.

Крім цього, продумати, що ви робитимете з дитиною вранці, чим вона займатиметься протягом дня та коли у вас буде спільний час для відпочинку.

Правило номер тривизначте робочі та навчальні зони.

Навіть, якщо дитина працює вдома, потрібно організувати робоче місце. Найважливіше – створити правильну робочу та навчальну атмосферу. Оберіть найтихіші, найбільш приватні та усамітнені частини вашого помешкання, де тягне  Wi-Fi та мобільний зв’язок.

Правило номер чотиришукайте позитив разом.

Досить дивно говорити про приємні емоції, коли весь світ нажаханий пандемією. Але правильний настрій допоможе працювати більш ефективно.

Подумайте та обговоріть з дитиною те, що ваша сім’я в цей час може працювати як справжня команда і щодня разом обідати, переглядати фільми тощо.

Правило номер п’ятьприйміть своє та чуже занепокоєння.

Абсолютно нормально переживати і тривожитися в такий час. Тому не потрібно себе та дітей за це картати, чи намагатися ігнорувати стрес. Визнавайте тривогу і намагайтеся з нею справитися (https://naurok.com.ua/post/5-vprav-scho-dopomozhut-uchnyam-zaspoko-tis?fbclid=IwAR3rtglnkFy-mL3D0G-ExIFQ8oBnXi4-ohD94TFvu6tMYbqzDqxm8czfakM).

Краще встановити певні рамки на споживання негативних новин.

Так, коронавірус та карантин – це виклик, але режим, розумні технології в розумних руках та позитивне налаштування – чудова йому відповідь.

 

© Анна Сидорук, операційний директор ГС “Освіторія”.

© Дарія Поперечна, УП.Життя.

© naurok.com.ua.

 

 

Матеріали підготували практичні психологи гімназії:

Сідорьонок Наталія Миколаївна, 068-209-53-56

Шустова Марія Андріївна, 093-906-96-24,

онлайн-консультації з 10:00 до 13:00

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *