Про нас

Вітаємо!
Житомирська міська гуманітарна гімназія №23 ім. М. Очерета – навчальний заклад, у якому навчаються 1759 учнів та працюють 181 співробітники. Координація зусиль педагогів зосереджена на дослідженні науково-методичної проблеми гімназії «Технології множинного інтелекту в контексті якісної освіти XXI століття».
Свій початок навчальний заклад бере з далекого 1920 року як чоловіча трудова школа. У 2000 році школа здобула статус гуманітарної гімназії, де вивчаються іноземні мови, а саме: англійська, німецька, французька та польська.
На сьогодні гімназія входить у навчально-методичний комплекс Житомирського державного університету; стає лауреатом конкурсу «100 кращих шкіл України»; нагороджена медаллю «10 років Незалежності України», почесною грамотою Кабінету Міністрів України, увійшла в літопис сучасної освіти і науки України «Флагман сучасної освіти». За останні 6 років гімназія тричі була переможцем конкурсу «Навчальний заклад року».
Наша гімназія є постійним учасником Всеукраїнської виставки «Освіта України». У Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти» у 2011-2012 роках педагогічний колектив отримав срібні медалі, а у 2013 та 2015-2018 роках – золоті за «Використання інноваційних технологій у навчально-виховному процесі». У 2016-2017 н.р. був виданий обласний науково-педагогічного вісник «Освіта для сталого розвитку». 14.03.2018 р. у м. Києві педагоги гімназії блискуче виступили на ІХ Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти-2018» з теми: «Stem-освіта в освітньому просторі гімназії».
У 2013 році за даними рейтингової кампанії Фокус спільно з ТСН каналу 1+1, проаналізувавши результати ЗНО 12 тисяч шкіл, гімназія №23 посіла 16 місце серед 50 кращих шкіл України. Останні 5 років гімназія посідає 2 місце в області за результатами ЗНО та лідируючі позиції за результатами міських, регіональних, Всеукраїнських олімпіад.
З 2014 року є дослідно-експериментальним навчальним закладом Інституту інноваційних технологій при Академії педагогічних наук на тему: «Формування культурологічної компетентності старшокласників засобами елективних курсів з іноземної мови». Зокрема гімназія стала організатором Всеукраїнських науково-практичних семінарів: 13.04.2017 р. «Використання моделей змішаного навчання у процесі вивчення елективних курсів з іноземних мов. Реалізація моделі «перевернутого» класу», 24.04.2018 р. «Формування емоційного інтелекту старшокласників засобами елективних курсів з іноземної мови. «Поля» компетентнісного уроку (лайфхаки від практиків)».
2013 року гімназія стає лауреатом Міжнародної академії рейтингових технологій і соціології «Золота Фортуна» в номінації «За високу ефективність та результативність програм і використання новітніх методик в навчальному процесі». Яскравим прикладом є проектні дні в гімназії: 2011 р. – День України, 2012 р. – День Здоров’я, 2013 р. – День Права, 2014 р. – День Освітніх маршрутів, 2015 р. – День Віри, Надії, Любові, 2016 р. – День мистецтв, 2017 р. – День євроінтеграції. Гуманітаризація навчання та виховання пов’язана з відкриттям таких інтелектуально-мистецьких центрів: Вадима Крищенка, Євгена Концевича та світлиці національно-патріотичного виховання.
З 1985 року гімназія є активним учасником Всеукраїнського проекту «Асоційовані школи ЮНЕСКО в Україні».
Робота реалізується за 4-ма основними темами дослідження, визначеними ЮНЕСКО:
- вивчення світових проблем і роль системи ООН в їхньому регулюванні;
- права людини;
- інші країни та культури;
- людина і довкілля.
Визначаємо основні форми діяльності гімназії в рамках ПАШ:
- участь у Міжнародних освітніх проектах;
- розвиток молодіжної, дитячої дипломатії;
- відзначення пам’ятних дат ООН;
- проведення семінарів, конференцій, фестивалів, організація літніх таборів;
- створення експериментальних майданчиків для апробації навчальних програм за темами ПАШ ЮНЕСКО.
За 33 роки успішними були десятки проектів в рамках діяльності ПАШ. Серед них три Всеукраїнські та одна Міжнародна конференції, організатором яких стала наша гімназія.
Сфера взаємодії і спілкування особливо розширилась на рівні Міжнародного партнерства з навчальними закладами: Туреччини, Польщі, Швеції, Індії.
Доказом якісно-конкурентної здатності міжнародного партнерства є Міжнародні програми, активну участь в яких беруть викладачі та учні-гімназисти:
- програма обміну майбутніх лідерів ФЛЕКС;
- українсько-американські премії за досягнення у викладанні англійської мови ;
- Всеукраїнська філія всесвітнього руху «Педагоги за мир та взаєморозуміння»;
- Міжнародна фундація шкіл дружби LIFE –LINK(Швеція);
- Міжнародна благодійна організація GREEN CROSS (Швейцарія);
- Американська рада з культури та освіти (American councils, – Київ);
- Британська рада з Міжнародної освіти (British Council);
- Міжнародна миротворча організація People to People International ;
- Міжнародний освітній проект “Всесвітній Інтернет-портал” (Global Gateway);
- Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX.
Вчителі приділяють велику увагу персональному професійному росту, відвідуючи різноманітні виставки, семінари, конференції, форуми, літні школи, а також залюбки діляться досвідом та методичними надбаннями. Гімназія завжди жваво відгукувалася на вимоги часу, шукаючи нові форми, методи роботи та вносячи необхідні зміни в її зміст. Цей пошук триває. Наш дружний колектив вчителів, учнів, батьків завжди готовий до творчої праці та до нових звершень.
Отак ми працюємо і вважаємо: зустрілися з цікавими людьми – це успіх, продовжуємо зустрічатися – це творчість, працюємо – велике досягнення.
Тільки всі разом: учень і вчитель, місто і держава, країни і народи – спроможні забезпечити благодатне життя в гармонії зі світом, нероздільній єдності людини і природи у Всесвіті і найголовніше в мирі!
Ми не байдужі до майбутнього.
Ми за вдосконалення освіти та виховання в дусі гуманності, миру і добра.
Ми за гармонію навколишнього світу.
Люби! Працюй! Твори!
Ліцензія на провадження освітньої діяльності
Освітня програма Житомирської міської гуманітарної гімназі № 23
Кадровий склад закладу освіти згідно з ліцензійними умовами
Територія обслуговування, закріплена за закладом освіти його засновником
- Структура та органи управління закладу освіти: Департамент освіти Житомирської міської ради.
- Мова освітнього процесу: українська.
- Умови доступності закладу освіти для навчання осіб з особливими освітніми потребами: головний вхід в гімназію обладнаний пандусом, доступний перший поверх.
Матеріально-технічне забезпечення закладу освіти (згідно ліцензійними умовами)
Правила прийому до закладу освіти
УКРАЇНА
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЖИТОМИРСЬКА МІСЬКА РАДА
Житомирська міська гуманітарна гімназія № 23 ім. М. Очерета
10014, м. Житомир, вул. Лятошинського, 14, тел./факс: (0412) 47 – 08 – 80
Уповноважена особа з-поміж працівників гімназії для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства та/або отримання заяв/повідомлень від постраждалої особи/інших осіб – заступник директора з виховної роботи Янчева Ольга Леонідівна
Контактні дані:
роб. тел. 47-08-80, моб. тел. (067)-4721654
E-mail: gymnasium23.zt@gmail.com
кабінет № 50 (4-ий поверх)