Хоум арт-терапія, або як ПОЗБУТИСЯ НАПРУЖЕННЯ своїми руками

Нині не найпростіший період. Надлишок інформації провокує людину до паніки й внутрішнього напруження, що особливо передається дітям від дорослих. Від цього страждає імунна система, перебуваючи постійно ще й в стресовому напруженні від інформації, що навколо нас.

Якщо Ви вдома і в душі щось не так — смуток, печаль, туга або злість на себе й світ – треба терміново взятися за хоум арт-терапію. Чому?

Тому що творчість — одна з небагатьох форм свідомої активності, що в цій ситуації може зняти зайве напруження з організму.

Ось кілька рецептів хоум арт-терапії:

  1. Треба щось порізати та знову поклеїти. Знайдіть старі журнали, упаковки або просто коробки й уявіть, що ріжете на дрібні частини свій неприємний стан. І робіть це до того часу, поки не відчуєте, що більше не треба. А потім, озброївшись клеєм, створіть зі шматочків картину нового настрою.
  2. Якщо ви відчуваєте, що не можете зрозуміти або зробити вибір, і від цього Вам тривожно і складно; якщо думки немов втікають від Вас і Вам складно повернути контроль над собою — саме час взяти чорний маркер і великий аркуш паперу та почати малювати свій повторюваний орнамент порядку. Можливо, спершу це буде непросто, але якісь елементи Вам точно сподобаються, і ось з них на новому місці вже можна створити порядок наново. Якщо хочеться, можна його і прикрасити.
  3. Якщо Вам складно знайти спільну мову з рідними, вони дратують, у Вас немов закінчується терпіння — саме час намотувати. Знайдіть будь-які нитки або можна купити спеціальні нитки для гармонії й намотайте маленькі клубочки. Зробіть їх стільки, щоб Ваше роздратування минуло, і тоді з них можна щось створити. Декор або закладки для книг — тут уже фантазія підкаже.

У хоум арт-терапії безліч рецептів, які з покоління в покоління рятували від різних складних станів. То чому ж, нам не взяти найкраще з минулого? 🙂

Тоді продовжуємо. Отже, розгляньмо ще декілька арт-терапевтичних прийомів, які можна застосовувати як дітям, так і дорослим при нападах тривоги за своє життя в період інформаційної паніки.

  1. Малюйте зображення полів з квітами. Щойно прийшла деструктивна або лячна думка, створіть малюнок поля з квітами. Звичайно, краще це робити кольоровими олівцями, але, якщо під рукою тільки ручка, і це підійде. Образ поля і квітів на ньому дає відчуття повноти життя і продуктивності вітальної природи, що дуже корисно, коли оволодіває страх.
  2. Ріжемо переживання на смужки. Для цього прийому саморегуляції необхідні ножиці, клей і будь-який папір. Ріжемо аркуші на рівні й довгі смужки різної довжини та ширини, збираємо їх у геометричні аплікації. Так ми немов руйнуємо образ переживання і вибудовуємо з нього свою нову правильну структуру, що вмикає вольові процеси, перемикаючи нашу свідомість на пошук, в цьому випадку, творчого вирішення.
  3. Найпростіший і перевірений метод — малюємо символи захисту свого здоров’я. Це можуть бути будь-які зображення, які вам спадають на думку — як образи того, що може захистити. Але я рекомендую для малюнків мої улюблені мотиви: червоне яблуко здоров’я, море здоров’я, очищувальний дощ, бик здоров’я, дерево здоров’я та інше, що спадає на думку як необхідний образ.
  4. Прекрасний метод зняття паніки — картини з тканини. Якщо ви точно усвідомлюєте, що тривога перемагає логіку — знайдіть будь-які шматочки тканини, мереживо й завдяки звичайному клею робіть гармонійні для вас картини здоров’я. Навіть не помітите, як кардинально стабілізується ваш стан.
  5. Малюнки на камені. Метод прекрасний і цікавий: будь-який камінь, що знайшли на вулиці, потрібно добре відмити і за допомогою акрилових фарб створити на ньому необхідний малюнок, наприклад, геометричний візерунок або зображення кам’яної фортеці. Сам камінь — це про надійність, а інтеграція з ним підсвідомо створює відчуття впевненості.
  6. Пісні завжди долали страх. Марші й мажорні композиції позитивно впливають на наш емоційний фон, пробуджуючи в нас воїна, який все переможе. Створіть свій плейлист для здоров’я і сили та слухайте на здоров’я.
  7. Трохи про гігієну — чарівне мило. Досить складно нагадувати дітям про миття рук, що в нашій ситуації є основним методом безпеки. Так ось, розтопіть туалетне мило в мікрохвильовці й покладіть туди дрібні дитячі іграшки. Повірте, ваша дитина буде мити руки так часто, що це вас здивує. Зробіть смішні пляшки для антисептиків, щоб вони привертали увагу малюка. Прикрасьте захисні маски або наклейте на них кумедні малюнки.

Загалом, у житті буває багато тривог і прикрощів, але не треба створювати їх собі додатково! Творіть своє здоров’я в артбуці, листівках, блокнотах, полотнах, і тоді на токсичні думки просто не залишиться місця.

 

© Вікторія Назаревич 2020 nazarevich-art.com

 

 

Матеріали підготували практичні психологи гімназії:

Сідорьонок Наталія Миколаївна, 068-209-53-56

Шустова Марія Андріївна, 093-906-96-24,

онлайн-консультації з 10:00 до 13:00

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *