10 переваг читання: чому корисно читати книги щодня

Книги — морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.

Іван Франко

    Як часто ви читаєте? Ні, не новини і статті в інтернеті, а книжки. Чи входить читання до вашої щоденної програмі? Якщо ні, то змушені вам повідомити, що ви багато втрачаєте, як в інтелектуальному, так і в духовному плані. Читання дає людині безліч незаперечних переваг.

 1. Розумова стимуляція
  Дослідження показують, що постійна стимуляція мозку, чим є читання, знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера і деменції. Так само, як і будь-якому м’язу людського тіла, мозку необхідне тренування, щоб залишатися сильним і здоровим.
 2. Зниження стресу
  Неважливо, який стрес ви відчуваєте на роботі, в стосунках або десь ще, щойно ви берете книгу і занурюєтеся в історію, він миттєво зникає, напруга відпускає і тіло розслабляється.
 3. Знання
  Щоб ви не читали, голова наповнюється новими знаннями, і ви ніколи не знаєте, в який момент вони вам знадобляться. Але чим знань більше, тим більше ви готові протистояти будь-яким перешкодам.
 4. Розширення словникового запасу
  Чим більше ви читаєте, тим більш змістовно і вишукано говорите. А це в свою чергу сприяє і більшій впевненості в собі, і кар’єрним можливостям. До того ж, ви черпаєте слова не тільки з рідної, а й іноземних мов, що ставить вас ще на щабель вище.
 5. Поліпшення пам’яті
  Читаючи книгу, ви запам’ятовуєте неймовірну кількість персонажів, їхні історії, почуття, масу підсюжетів і деталей. Ця нова інформація нашаровується на вже наявну і формує нові зв’язки, завдяки чому запам’ятовується ще краще.
 6. Розвиток аналітичних здібностей
  Чи доводилося вам читати детектив і розгадувати головну таємницю ще до закінчення книги? Якщо так, значить ви застосували критичне і аналітичне мислення, прийнявши і відсортувавши всі наявні факти і припущення. Аналітичні здібності застосовуються і коли ми оцінюємо книжку в цілому: склад, сюжет, персонажів, і далі можемо її обговорювати з іншими, обґрунтовуючи свою думку.
 7. Посилення концентрації
  У сучасному божевільному світі інтернету з великою кількістю інформації і багатозадачності увага частіше розсіюється, ніж фокусується. Це в свою чергу підвищує рівень стресу і знижує продуктивність. Коли ж ми читаємо книгу, вся увага зосереджена на історії, все зовнішнє випаровується. Спробуйте читати 15-20 хвилин перед роботою і будете здивовані рівнем концентрації, прийшовши в офіс.
 8. Поліпшення письмових навичок
  Це відбувається паралельно з розширенням словникового запасу. Добре написаний чужий текст впливає і на ваш власний, що врешті-решт формує стиль, смак і стає звичкою. Так само як музиканти піддаються впливу один одного або художники використовують техніки відомих майстрів, так само і письменники вчать писати кожного з нас.
 9. Заспокоєння
  Уже той момент, коли ви берете до рук книгу, приносить релаксацію, а те, про що ви читаєте, здатне дати відчуття внутрішнього спокою й умиротворення. Деякі тексти знижують кров’яний тиск, не кажучи вже про те, що книги із саморозвитку можуть вирішувати конкретні проблеми.
 10. Розвага
  Книги вдома, книги в Мережі, книги в бібліотеці. Різноманітність сюжетів, жанрів, форматів. З книгами джерело розваг не закінчується ніколи. І воно завжди доступне.

Насправді кожна людина сьогодні може знайти видання до душі, головне не зупинятись і не припиняти пошук «своїх» книг. Сподіваємось, що в цьому вам допоможе наш літературний огляд.

Бізнес

    «Священна книга стартапера. Як збудувати успішну компанію» Боб Дорф, Стів Бленк

Стартап — це не зменшена версія великих компаній. Насправді це унікальна форма бізнесу, яка потребує власних підходів до планування й запуску продуктів. Бізнес-експерт Стів Бланк, чию методику викладають у таких найбільших університетах світу, як Берклі та Стенфорд, та підприємець Боб Дорф пропонують детальну покрокову інструкцію, як перетворити ідею стартапу на дієвий та прибутковий бізнес.

     «Історія Starbucks. Усе почалося з чашки кави» Говард Шульц

Усе і справді почалося з чашки кави. Еспресо, випитого в затишній італійській кав’ярні у 1983-му. Тоді майбутній генеральний директор Starbucks Говард Шульц зрозумів, яка атмосфера буде в його закладах. Відтоді як він прийшов у Starbucks, компанія відкрила майже 25 тисяч кав’ярень у 70 країнах світу, пережила економічну кризу й зневіру фінансових аналітиків. Шульцу вдалося побудувати міцний бізнес, в основі якого — дух Starbucks, етичні принципи та безмежна турбота про людей: про кожного клієнта, баристу, менеджера чи фермера, який вирощує найкращу у світі арабіку.

     «theUKRAINIANS»

У книгах зібрано по 20 мотивуючих розмов, опублікованих на сайті theukrainians.org  – онлайн-журналу про успішних українців, ініціативу та відповідальність. Героями книги стали успішні українці, не схильні поступатися власними принципами та цінностями, здатні перемагати у глобальному світі. Це проактивні інноватори, відповідальні громадяни й чесні люди, які реалізуючи власні ідеї й проекти змінюють Україну на краще.

    «Шлях до фінансової свободи. Bаш перший мільйон за сім років» Шефер Бодо

Багатство не падає з неба — звісно, якщо не сподіваєшся попасти під дощ із виграшних лотерейних білетів. Однак завдяки правильній життєвій та фінансовій позиції та довгостроковому плану всі можуть досягнути фінансової безпеки та набути солідного статку, відчутно підвищивши рівень свого життя. Як звільнитися від стереотипів про гроші та заможність? Як уникнути боргів? Як правильно заощаджувати, не забувши про маленькі життєві радості, і як значно підвищити свій дохід? Бодо Шефер ділиться інсайдерською інформацією та розповідає про ефективні методи поводження з грошима, крок за кроком супроводжуючи читача на шляху до його фінансової свободи. Мрієте стати мільйонером за 7 років? Схоже, це цілком реально, варто лише почати вчитися фінансової грамотності, яка хоч і непроста, але цікава наука.

Мистецтво

    «Незрозуміле мистецтво. Від Моне до Бенксі» Вілл Гомперц

Який сенс поміщений в “Чорному квадраті” Малевича? Що мав на увазі Енді Воргол, зображуючи незліченні банки томатного супу? І до чого тут взагалі пісуар? У своєму захоплюючому і часом шокуючому оповіданні про історію сучасного мистецтва Вілл Гомперц не ставить перед собою завдання оцінювати ті чи інші твори. Він дає читачам “короткий курс” культурних кодів-підказок, що дозволяють самостійно орієнтуватися в сучасному художньому просторі і розбиратися, де “пустушка”, а де шедевр.

    «Це Маґрітт» Аллмер Патрішія

Рене Маґрітт — відомий бельгійський художник, філософ мистецьких образів, один із яскравих представників сюрреалізму.

Яблуко, двері, вікно, котелок, люлька, голуб, небеса – Маґрітт зображав цілком звичайні предмети, однак саме їх поєднання вражає і змушує замислитися. Його картини часто порівнюють з ребусами, які неможливо до кінця розгадати, бо вони ставлять питання про суть буття, і кожен глядач знаходить власні відповіді.

У цій ілюстрованій біографії зібрано репродукції картин, фотографії, важливі моменти життя художника, що дають ключ до розуміння його мистецтва.

    «Неймовірні. П’ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію» Бріджит Квінн 

Книга, яка трощить переконання про чоловічий мистецький канон, адже знаходить у ньому місце талановитим жінкам. Від бароко до сьогодення Бріджит Квінн знайшла 15 художниць і пристрасно пише про кожну з них. Їх нелегкі долі, вибори, забуття чи злети… До мурашок по шкірі.

    «Як музика стала вільною. Цифрова революція та перемога піратства» Стівен Вітт

«Як музика стала вільною» — це приголомшлива історія про масове божевілля, музику, злочинність і великі гроші. Це опис життя провидців і аферистів, магнатів і технічно підкутих підлітків. Американський журналіст Стівен Вітт розповідає про найбільшого музичного пірата в історії, найпотужнішого керівника музичного бізнесу, революційний технологічний винахід і нелегальний веб-сайт, який учетверо перевершив обсяг музичного онлайн-магазину iTunes Music Store. Це книжка про унікальний історичний момент, коли звичайне життя назавжди поєдналося зі світом інтернету, а вся музика, записана на звуконосіях, раптом стала доступною та безкоштовною для всіх.

Кулінарія

    «Супер’їжа на щодень» Олівер Джеймі

Джеймі Олівер — всесвітньо відомий шеф-кухар, харизматичний телеведучий та автор кулінарних бестселерів. Він готує як рок-зірка і знає про їжу все!

У книжці «Супер’їжа на щодень» Джеймі поєднав свій яскравий талант із порадами та досвідом дієтологів, лікарів і прихильників здорового способу життя з різних куточків нашої планети. Так народилося 90 рецептів сніданків, обідів та вечер, виникли цікаві ідеї перекусів і напоїв. Страви від Джеймі Олівера корисні, вишукані й прості. До кожного рецепта ретельно прораховано калорійність та визначено баланс інгредієнтів.

«Супер’їжа на щодень» — особлива філософія їжі від Джеймі Олівера та крок до здорового і дуже смачного життя!

    «Рецепти щастя. Щоденник східного кулінара» Ельчін Сафарлі

Моя бабуся казала, що приготування їжі — це можливість поділитися своєю любов’ю, щастям. Коли вона заливала пахлаву медовим сиропом, пошепки примовляла: «Нехай у всіх, у кого гіркота в серці переважає, доля зміниться на ліпше». Коли посипала чебрецем плов із булгура, заплющувала очі й продовжувала: «Нехай цей чебрець приносить спокій тим, хто його втратив». Їжа приносить щастя лише якщо приготована з душею. Цей щоденний і на перший погляд звичайний процес — додатковий шанс для кожного з нас відчути справжній смак життя.

    «Зваблення їжею» Євген Клопотенко

«Зваблення їжею. 70 рецептів, які захочеться готувати» – це книжка авторських рецептів відомого українського шеф-кухаря, блогера, чиї матеріали можна прочитати у рейтингових медіа, ведучого літературно-кулінарного шоу на «UA: Суспільне» та кулінарного експерта програми «Сніданок з 1+1» на каналі «1+1», реформатора шкільного харчування та автора першого в Україні кулінарного онлайн-курсу «Міркувати, як кухар» Євгена Клопотенка.
    «Чизкейк всередині. Складні й незвичайні торти – легко!» Вікторія Мельник

Створіть свою персональну історію під керівництвом блоґера @vicky_bakery. Розкішні, але цілком доступні рецепти, поради щодо вибору приладдя й продуктів, прості кроки до найліпших бісквітів, кремів і мусів. Світлини чизкейків і десертів скидаються на чарівні кулінарні листівки, які надихнуть кожного, хто візьметься до кондитерської справи. І ця книга не про звичайні торти з коржів і крему. Це книга, в якій поєднано надзвичайні смаки, текстури й техніки.

Художня література

    Роберт Макфарлейн «Underland» (Hamish Hamilton, 2019)

Автор розповідає, що відбувається в буквальному сенсі під землею: від фйордів до переплетіння корінь дерев. Незвична подорож катакомбами і норами — аж до Земної кори. Нон-фікшн про історію створення того, що завжди знаходиться в нас під ногами і на що ми звертаємо мало уваги.

    «Дівчина онлайн» Зої Загг

Роман про дівчину-блогерку, написаний письменницею-блогеркою у час, коли світ почав фанатіти від блогерів. Не дивно, що книга вмить стала бестселером.

Головна героїня має 16 років, модне хобі, справжнього друга і блог, в якому ділиться своїми думками та проблемами. Єдине, чого в неї немає, – це взаєморозуміння з однолітками та кохання. Та якщо кохання саме знаходить її на Різдво, то на взаєморозуміння сподіватися марно. Поки дівчина витала в атмосфері romantic, хтось зробив її зіркою інтернет-скандалу.

Хто? Нащо? Чи варто взагалі відверто писати у блозі про особисті речі на кшталт панічних атак та колишніх бойфрендів? Чудові питання, над якими варто замислитись кожному підлітку онлайн.

    «У пошуках втраченого часу» Марсель Пруст

«У пошуках втраченого часу» слідує за спогадами оповідача про дитинство і досвід дорослого життя в кінці XIX – початку ХХ століття аристократичної Франції, одночасно розмірковує про втрату часу і нестачу сенсу для світу. Роман неабияк вплинув на літературу ХХ століття: деякі письменники прагнули наслідувати його, інші – пародіювати. Сьогодні літературний пам’ятник Пруста займає перше місце у багатьох списках найкращих книжок і є найбільш шанованим романом свого часу.

    «Процес» Франц Кафка

Один з найвідоміших творів Франца Кафки. Опублікований посмертно філософський роман «Процес» розповідає історію Йозефа К. – банківського клерка, засудженого з невідомих причин, який намагається їх з’ясувати. Сильно на роботу вплинули «Злочин і кара» і «Брати Карамазови» Достоєвського. Як і інші романи Кафки, «Процес» так і не був завершений, хоча в ньому є глава, в якій історія закінчується.

     «Клас пані Чайки» Малгожата-Кароліна Пекарська

Книга польської письменниці із серії «Сучасна європейська підліткова книга». Роман розповідає про життя героїв у невизначений період юності, “міжсезоння”, коли школа закінчується, а доросле життя все ще не почалося. Стільки нового попереду! І не тільки веселощі, а й справжні життєві труднощі й перші реальні випробування, результат яких – не оцінка у щоденнику, а твоя власна доля.

У романі місце знайшлося для всього, що турбує молодь: роздуми про майбутнє, конфлікти з батьками, перипетії вступної кампанії до вузу, і, звісно, кохання.

Джерела:

https://litgazeta.com.ua/articles/10-perevag-chytannya-chomu-korysno-chytaty-knygy-shhodnya/

http://poetyka.uazone.net/default/pages.phtml?place=franko&page=izmara11

 

Матеріали підготували соціальні педагоги

Житомирської міської гуманітарної гімназії №23

 Матушкіна Світлана Святославівна

Черуха Олександра Олександрівна

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *